Google Analytics Danışmanlığı
Analytics & Dönüşüm Optimizasyonu sayfa ziyareti gerçekleştiren kullanıcıların, müşteri olarak değerlendirilmesi olarak tanımlanabilir. Daha açık bir tanım ile site kullanım trafiğini arttırmaya veya tanıtım çalışmaları gibi maliyetlerden kaçınarak oluşturulan müşteri edinme çalışmalarıdır. Bu tanımdan hareket ile sayfa içinde hareket halinde olan kullanıcıların izlenmesi sonucu elde edilen bilgilerin, pazarlama işlemlerinde kullanılmasıdır.

Dönüşüm çalışmaları kullanıcı trafiği oluşturan ziyaretçiler arasında hedef kitleyi yakalama çabalarıdır. Bu işlemler sırasında farklı fikir ve senaryolar üretilerek satışların artırılması amaçlanmaktadır. Bu bağlamda dönüşü çalışmaları bir pazarlama yöntemidir, fakat herhangi bir maliyet oluşturmaz. Dönüşüm çalışmalar ile detaylı bilgi almak için bizim ile iletişime geçerek yardım talep edebilirsiniz.

 

Analytics&Dönüşüm Optimizasyonu Neden Gerekli?

Bir web sayfasının veya e-ticaret sitesinin temel amacı kullanıcı trafiğini arttırarak daha fazla ziyaretçiye ulaşmaktır. Bu süre içinde bazı maliyetlere katlanarak çalışmalar gerçekleştirmektedir. Bu çalışmalar SEO kapsamında gerçekleşerek sayfa tanıtım çalışmaları sağlanır. Buradan sonraki süreçte gelen ziyaretçilerin doğru bir şekilde analiz edilerek satışların arttırılması amaçlanmaktadır. Dönüşüm süresinde bazı hedefler şunlardır:

  • Ürün satışı gerçekleştirmek
  • Hizmet talep etmek
  • Site içinde ürün sepeti oluşturmak
  • Üyelik oluşturmak
999+
Mutlu Müşteri
12+
Yıllık Tecrübe
999+
Biten Proje
Neler Sağlar?

Efektif Reklam Kampanyaları

Google Analytics Danışmanlığı ile dijital kanallarda (Google AdWords, sosyal medya reklamları, affiliate marketing vb.) vermiş olduğunuz reklamlarının etkisini tespit edilir ve dönüşümleri arttırmak için yapılması gerekenler tespit edilir.

Organik Sonuçlarda İyileştirme

Ziyaretçileriniz arama motorlarından sitenize gelip hangi içeriğinizle nasıl etkileşim kuruyor? Sitenize alakalı ve etkili trafik gelmesi için optimizasyon önerileri verilmektedir.

Sosyal Medya Faaliyetleri

Sosyal medya hesaplarınızdan yaptığınız kampanyalar ve paylaştığınız postlar ne kadar etkili? Google Analytics danışmanlığı ile sosyal medya hesaplarınızın verimliğini öğrenin ve arttırın.

Kullanıcı Davranış Analizleri

Sitenize gelen kullanıcılar altyapı kaynaklı bir sorun mu yaşıyor? Analytics danışmanlığı ile site içi davranışlar analiz edilerek iyileştirilir ve dönüşümlerinizin daha karlı hale getirilmesi amaçlanır.
Bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.